Pénteken Nyitrán lép jégre az Érsekújvár

Közzétéve 2018.1.11 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Öt nap pihenő után, január 12-én folytatódnak a küzdelmek a Tipsport ligában. A HC Nové Zámky legénysége pénteken Nyitrára utazik, ahol a HK Nitra együttese ellen lép jégre. Az idény negyedik megyei derbi meccse, 18:00 órakor kezdődik.

A HK Nitra csapata 71 ponttal jelenleg a negyedik helyet foglalja el a tabellán. Az elmúlt hétvégen, amikor két mérkőzést bonyolítottak le 48 órán belül, két győzelmet gyűjtött be a nyitrai gárda, és a legutóbbi öt mérkőzését sorozatban megnyerte, ami igencsak jó formára mutat. A csapat és az egész bajnokság legeredményesebb játékosa Michal Krištof, aki 45 kanadai ponttal vezeti a kanadai táblázatott. A nyitrai gárda Matej Paulovič személyében a legjobb góllövővel is büszkélkedhet, aki 23 góllal vezeti a góllövő lista mezőnyét.

A HC Nové Zámky csapata a felsőház együtteseivel mérkőzött meg az elmúlt két fordulóban. Szombaton Trencsénben 1-3-as vereséget szenvedtek az újvári fiúk, majd vasárnap szoros csatában kaptak ki hosszabbítás után 2-1-re a kassai csapattól. Az Érsekújvár jelenleg a nyolcadik helyen helyezkedik el a tabellán, két pont előnnyel a liptószentmiklósiak előtt. A csapat legeredményesebb játékosa Adam Zbořil (8+14) 22 kanadai ponttal.

Az első három derbi meccsen, egy 6-4-es érsekújvári siker született, majd egy 4-0-ás, és egy 4-3-as nyitrai győzelmet könyvelhettünk el.