Pénteken derbi meccs a Nyitra ellen

Közzétéve 2017.10.5 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Október 6-án a Tipsport liga kilencedik fordulója kerül megrendezésre. A HC Nové Zámky együttese hazai jégen fogadja a HK Nitra csapatát. A mérkőzés előtt 16:30 órakor nyitnak a stadion pénztárai, a derbi este fél hétkor kezdődik.

A HK Nitra az elmúlt három évad egyik legsikeresebb csapata, amely az idei szezonban eddig hullámzó teljesítményeket nyújt a bajnokságban. A pénteki derbi előtt 15 ponttal a tabella ötödik helyét foglalják el Andrej Kmeč tanítványai. A legutóbbi bajnoki fordulóban a hosszabbítás után szenvedtek 4-3-as vereséget a poprádi csapattól a nyitrai arénában. Szerdán a Tüskecsarnokban léptek jégre a nyitraiak negyeddöntő meccsen a Visegrád kupában, ahol a MAC Budapest ellen 3-2-es győzelmet arattak. A csapat és az egész liga leg gólveszélyesebb játékosa Anthony Luciani, aki 8 gólt lőtt, és 14 ponttal a bajnokság legeredményesebb játékosa.

A HC Nové Zámky két győzelemmel kezdte a bajnokságot, de azóta csak két pontot sikerült begyűjteni, így jelenleg 7 ponttal a kilencedik helyet foglalja el a tabellán. A pénteki derbi előtt sérülés véget nem számíthatunk Štěpán Novotný és Marek Dubec játékára. A legutóbbi fordulóban Kassán két harmadon keresztül jó teljesítményt nyújtott a csapat, ám a záró harmadban hat percen belül három gólt kaptunk, s végül elveszítettük a mérkőzést. Szerdán a Visegrád Kupa negyeddöntőjében győzelemmel hangoltak az újvári csarnokban a fiúk a pénteki derbire. A fehérvári gárda ellen kétgólos hátrányból fordított a csapat, s végül 5-4-es győzelmet aratott.

HC NOVÉ ZÁMKY

Helyezés a tabellán: 9.

Pontszám: 7.

Gólarány: 20:26.

Legeredményesebb játékos: Arturs SALIJA 8 pont (3+5).

Legjobb góllövő: Štěpán NOVOTNÝ 4 gól, (jelenleg sérült).

Legtöbb gólpassz: Arturs SALIJA 5.

Legeredményesebb hátvéd: Arturs SALIJA 8 pont (3+5).

Plusz/Mínusz: Štépán NOVOTNÝ +2 pont.

Első számú kapus: Vladimír KOVÁČ 8 meccs / 93,31%

Emberelőnyök: 34 emberelőny /9 lőtt gól / 0 kapott gól / 26,47% / 2.hely.

Emberhátrány: 41 emberhátrány / 5 kapott gól / 0 lőtt gól / 87,80% / 5.hely.

Legutóbbi három meccs: MsHK Žilina – HC Nové Zámky 3-1, HC Nové Zámky – Dukla Trenčín 1-3, HC Košice - HC Nové Zámky 4-3.

HK NITRA

Helyezés a tabellán: 5.

Pontszám: 15.

Gólarány: 35:29.

Legeredményesebb játékos: Anthony LUCIANI(8+6) 14p.

Legjobb góllövő: Anthony LUCIANI 8 gól.

Legtöbb gólpassz: Judd BLACKWATER és Michal KRIŠTOF 8 gólpassz.

Legeredményesebb hátvéd: Matúš RAIS (0+7) 7 pont..

Plusz/Mínusz: Judd BLACKWATER +8 pont.

Első számú kapus: Eric HARTZELL 9 meccs / 89,91%

Emberelőnyök: 48 emberelőny /7 lőtt gól / 1 kapott gól / 14,58% / 6.hely.

Emberhátrány: 39 emberhátrány / 10 kapott gól / 0 lőtt gól / 74,36% / 10.hely.

Legutóbbi három meccs: HK Nitra - L.Mikuláš 3-2, HC Košice – HK Nitra 4-1, HK Nitra - Poprad 3-4 hosszabbítás után.